לא מצליחים להיפטר מכאבי הקרסול שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
שיטת אפוסתרפיה מבוססת על ידי מערכת הליכה המוצמדת לסוליית הנעל ומותאמת באופן אישי לכל מטופל. מחקרים מוכיחים כי הטיפול יעיל ושיעורי ההצלחה שלו גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בישראל, והטיפול נכנס לבתי חולים בארץ ובארצות הברית. באתר זה תמצאו המלצות רבות על הטיפול. אל תתנו לכאבים להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה במרכז אפוס חינם ללא כל התחייבות.
שם: דוא"ל: טלפון:
-
נקע בקרסול

אחת הפציעות השכיחות ביותר במפרק הקרסול היא נקע בקרסול, אשר נגרם כתוצאה מתנועה מוגזמת של הקרסול בסיבוב פנימי או חיצוני (לרוב כתוצאה מפעילות ספורטיבית).
במרבית הפעמים, נקע בקרסול מתרחש בהטיית הקרסול כלפי מטה ופנימה כלפי הרגל השנייה, ולרוב מדובר בפגיעה ברצועה המחברת בין ה-Talus ל-Fibula בחלק החיצוני העליון של הרגל.
הפגיעה יכולה להתבטא במתיחה, קרע חלקי או קרע מלא של הרצועה. במידה והרצועות אינן מאפשרות סיבוב, אחת העצמות סביב מפרק הקרסול תישבר.

דרגות החומרה של נקע בקרסולנקע בקרסול


נקע קל. מתיחת הרצועה מעבר ליכולתה גורמת לקרעים מיקרוסקופיים.
נקע בינוני. קריעת הרצועה באופן חלקי.
נקע חמור. קריעה מלאה של הרצועה. כתוצאה מכך, הרצועה לא מסוגלת לייצב את הקרסול, מה שהופך אותו ללא יציב באופן חלקי.

הגורמים לנקע בקרסול

פעילות ספורטיבית הינה אחד הגורמים הנפוצים לנקע בקרסול (ריצה, הליכה, ריקוד ועוד...(, כמו כן, נעילת נעלי עקב או נעליים צרות, נעליים לא בריאות הגורמות לעיוותים בכפות הרגליים בעיקר אצל נשים.

הסימפטומים לנקע בקרסול

  • כאבים, רגישות וקושי בדריכה. סימפטומים אלו לרוב יחלפו לאחר מנוחה וקירור האזור.
  • נפיחות ואדמומיות של האזור הפצוע. הנפיחות תיווצר סביב העצם הבולטת בחלקו החיצוני של הקרסול, או כ-5 לפני נקודה זו ומתחת לה. הנפיחות תופיע לרוב מהר מאוד, מאחר ונוצר דימום לתוך הרקמה סביב הקרסול.

נקע חוזר בקרסול (Recurrent Ankle Sprain)

נקע חוזר בקרסול נוצר כתוצאה מחוסר יציבות בקרסול, ולכן כדאי לקבע אותו על ידי סד או לחבוש אותו על מנת לקבל תמיכה טובה יותר של הקרסול.

חשוב לטפל בנקע על מנת למנוע מצב כזה, מאחר וקיימת שכיחות גבוהה של נקיעה חוזרת. במידה והנקע לא מטופל, חוסר היציבות בקרסול עלולה להוביל לעיתים אף לשברים של הקרסול.

הטיפול בנקע בקרסול

  • להרים את הקרסול. יש לשמור על הקרסול גבוה יותר מהירכיים כדי לסייע בהורדת הנפיחות.
  • קירור המקום. כדי להקל על הכאבים, רצוי לקרר את המקום עם מים קרים או עם קרח.
  • פיזיותרפיה. ניתן לשלב פיזיותרפיה על מנת לשפר את יכולת הרצועות הפגועות לייצב את הקרסול בצורה יעילה.
  • להימנע מפעילות ספורטיבית. להימנע בכלל מדריכה מאומצת על הקרסול הנקוע ומפעילות ספורטיבית כלשהיא. יש לחזור לפעילות גופנית בהדרגה.
  • לקבע את הקרסול. לקבע את הקרסול הנקוע באמצעות סד או תחבושת אלסטית, על מנת לייצב את הקרסול ולמנוע ממנו ביצוע תנועות אשר יכולות לגרום לנזקים נוספים.
  • לנעול נעליים נוחות. נעלי עקב מאוד גבוה ונעליים צרות גורמות לעיוותים בכפות הרגליים. כמו כן, כאשר נועלים נעלי עקב, הרגל נמצאת בכפיפה כפית (נוטה מטה), עצם ה-Talus יותר חופשייה לתנועה, ומצב זה מגביר את הסיכון לנקע.

טיפול אפוס (שיטת אפוסתרפיה)

טיפול אפוס הינו טיפול רפואי המפחית כאב ומשפר תפקוד, אינו תרופתי ואינו ניתוחי.
טיפול אפוס יעיל לפגיעות בכף הרגל והקרסול.
טיפול אפוס מבוסס על הליכה במערכת הליכה ייחודית של אפוס המותאמת באופן אישי עבורך.
טיפול אפוס מתבצע תוך כדי פעילות יומיומית (בבית, בחוץ או במשרד) בזמן הנוח לך ביותר.

תוכל/י לטפל בכאבי הקרסול שלך לא צורך בניתוח באמצעות טיפול אפוס!

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלא/י את פרטייך כאן!