לא מצליחים להיפטר מכאבי הקרסול שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
שיטת אפוסתרפיה מבוססת על ידי מערכת הליכה המוצמדת לסוליית הנעל ומותאמת באופן אישי לכל מטופל. מחקרים מוכיחים כי הטיפול יעיל ושיעורי ההצלחה שלו גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בישראל, והטיפול נכנס לבתי חולים בארץ ובארצות הברית. באתר זה תמצאו המלצות רבות על הטיפול. אל תתנו לכאבים להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה במרכז אפוס חינם ללא כל התחייבות.
שם: דוא"ל: טלפון:
-
מבנה כף הרגל
לכף הרגל בסיס קטן מאוד עליו מופעל כל משקל הגוף, ולכן היא מורכבת ממספר רב של עצמות ומפרקים, על מנת לאפשר לה לפזר באופן אופטימאלי את הכוחות בשלב נשיאת המשקל בהליכה, ריצה ואף דיווש על אופניים ולהתמודד עם שינויים במבנה הקרקע עליו אנו עומדים כגון: מישור משופע, בליטות וכו'.

פיזור לא יעיל של כוחות אלו עלול לגרום לתנועה לקויה, אשר יוצרת עומס יתר ובסופו של דבר עלולה לגרום לכשל של מפרקים, רקמות חיבור ושרירים.מבנה כף הרגל

גמישות כף הרגל מתאפשרת באמצעות מערכת קשתות קמורות שתפקידן הוא בלימת זעזועים. כאשר אנחנו עומדים או הולכים, מופעל עליהן לחץ רב יותר ולכן הן משתטחות, וכאשר מוסר המשקל מעליהן הן מתקמרות שוב.

רצועות כף הרגל
ה- Plantar Calcaneonavicular Ligament הנקרא גם "spring ligament" הינה רצועה חשובה מאוד השומרת על צורה וגמישות הקשת המדיאלית, בולמת זעזועים ומאפשרת תנועה תקינה, וזאת על ידי סיבים אלסטיים המאפשרים קפיציות. רצועה זו עוברת מתחת לעצם ה-Talus ותומכת בה.

עצמות כף הרגל
עצמות כף הרגל, הנקראות גם עצמות המסרק, מסווגות כעצמות ארוכות הממוקמות בין עצמות שורש הרגל לעצמות אצבעות כף הרגל (גלילים).

כל אחת מחמש עצמות המסרק מופרקת בצידה המרוחק עם אחת האצבעות. שמה של כל עצם ניתן לה לפי האצבע אליה היא מופרקת: עצם המסרק הראשונה מופרקת עם האצבע הראשונה (הבוהן הגדולה), עצם המסרק השנייה מופרקת עם האצבע השנייה וכך הלאה לכיוון צידי כף הרגל.
מבנה כף הרגל
תפקוד כף רגל תקינה
  • היעדר כאב
  • איזון שרירי תקין
  • מנח תקין של כף הרגל הקדמית
  • עקב במנח יחסי אנכי לרצפה בזמן דריכה
  • קשת פנימית מורמת השומרת על צורתה בזמן נשיאת משקל
  • פיזור לחצים אופטימאלי של הכוחות בעמידה, הליכה וריצה
טיפול אפוס

טיפול אפוס הינו טיפול רפואי המפחית כאב ומשפר תפקוד, אינו תרופתי ואינו ניתוחי.

טיפול אפוס יעיל לפגיעות בכף הרגל והקרסול.

טיפול אפוס מבוסס על הליכה במערכת הליכה ייחודית של אפוס המותאמת באופן אישי עבורך.

טיפול אפוס מתבצע תוך כדי פעילות יומיומית (בבית, בחוץ או במשרד) בזמן הנוח לך ביותר.

תוכל/י לטפל בכאבי הקרסול שלך לא צורך בניתוח באמצעות טיפול אפוס!

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלא/י את פרטייך כאן!