לא מצליחים להיפטר מכאבי הקרסול שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
במדריך המקיף לכאבי קרסול ריכזנו עבורכם את כל המידע אודות טיפול אפוסתרפיה למניעת כאבי קרסול ושיפור התפקוד היומיומי. מחקרים מוכיחים כי שיטת אפוסתרפיה יעילה ושיעורי ההצלחה שלה גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 40,000 מטופלים בארץ ובעולם בכל הגילאים ובאתר זה תמצאו המלצות רבות אודות הטיפול. אל תתנו לכאבי הקרסול להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא כל התחייבות!
שם: דוא"ל: טלפון:
-
מבנה הקרסול
מפרק הקרסול הינו המפרק בין עצמות השוק הנקראות Tibia ו-Fibula לעצם ה-Talus. מפרק זה הינו מפרק סינוביאלי - מפרק ציר המתווך בין עצמות השוק לעצם הקרסול והמאפשר לו טווחי תנועה הגדולים ביותר מבין מפרקי כף הרגל: מטה ומעלה ופנימה והחוצה.

שתי הבליטות משני צידי מפרק הקרסול (malleoli) יוצרות שקע (mortice) שלתוכו מותאם החלק העליון של ה-Talus, המחליק בתוכו במישור החיצי.

רצועות הקרסול

הרצועות סביב מפרק הקרסול
  • Medial Collateral Ligaments (נקרא גם ה- Deltoid Ligament)
  • Lateral Collateral Ligaments
הצד הלטראלי מוגן פחות מהמדיאלי, ולכן יש הרבה מקרים של נקע בקרסול - sprain ankle.

יציבות הקרסול

יציבות הקרסול מתאפשרת בזכות העובדה כי המבנה של הקרסול הינה כמעין מכתש ועלי והוא מיוצב על ידי רצועות (ligaments) וגידים סביב הקרסול המחברים את העצמות ומונעים טווחי תנועה מוגזמים או שאינם מתאימים ליכולת ולמבנה של המפרק, ובכך מאפשרים לה להתמודד עם עומסים גבוהים ולהגן עליו מפני נקעים.

שרירי הקרסול

השרירים המניעים העיקריים של מפרק הקרסול הינם

כפיפה גבית Dorsiflexion (תנועה לכיוון מעלה)
השריר השוקתי הקדמי (Tibialis Anterior) ופושט האצבעות הארוך (Extensor Digitorum Longus). שרירים אלה נעים בקדמת הקרסול ונאחזים בחלק התיכון של כף הרגל (השוקתי הקידמי) ולרוחב גב כף הרגל עד לחלקה הצידי.

כפיפה כפית Plantarflexion (תנועה לכיוון מטה)
שריר הסובך, הנקרא גם שריר התאומים (Gastrocnemius) ושריר הסוליה (Soleus). שרירים אלה הינם השרירים הגדולים והחזקים. הם ממוקמים במדור האחורי של השוק ומתאחדים לגיד משותף, הוא גיד אכילס ונאחזים דרכו בחלקה האחורי של עצם העקב.

טיפול אפוס

טיפול אפוס הינו טיפול רפואי המפחית כאב ומשפר תפקוד, אינו תרופתי ואינו ניתוחי.

טיפול אפוס יעיל לפגיעות בכף הרגל והקרסול.

טיפול אפוס מבוסס על הליכה במערכת הליכה ייחודית של אפוס המותאמת באופן אישי עבורך.

טיפול אפוס מתבצע תוך כדי פעילות יומיומית (בבית, בחוץ או במשרד) בזמן הנוח לך ביותר.

תוכל/י לטפל בכאבי הקרסול שלך לא צורך בניתוח באמצעות טיפול אפוס!

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלא/י את פרטייך כאן!